Powrót do listy pytań

Jak rozpocząć pracę z programem od nowa (jak wyczyścić dane testowe)?

Jeżeli podczas sprawdzania działania programu wprowadziłeś dane testowe i chcesz je wszystkie usunąć, aby rozpocząć rzeczywistą pracę z programem od nowa, to najprościej będzie utworzyć nową pustą bazę danych.

W tym celu uruchom aplikację i na oknie logowania kliknij przycisk Konfiguracja.

ELISOFT Okno logowania

W oknie konfiguracji, w polu Nazwa bazy danych wpisz nową nazwę bazy danych, np. bdFaktury2 (nazwa może być dowolna, ale nie używaj w nazwie spacji, myślników, znaków specjalnych ani polskich liter z ogonkami - można używać tylko liter i cyfr).

ELISOFT Konfiguracja bazy danych

Kliknij przycisk Logowanie albo przycisk OK - spowoduje to zapis zmian w konfiguracji i powrót do okna logowania. Ponieważ baza danych o nowej nazwie w tym momencie jeszcze nie będzie istnieć, u dołu okna powinien pojawić się komunikat informujący, że Baza zostanie założona, tak jak widać poniżej.

ELISOFT Komunikat nowa baza danych

Aby utworzyć bazę i zalogować się do programu, wpisz Administrator jako nazwę użytkownika (wielkość liter MA znaczenie), a pole Hasło pozostaw puste (przy pierwszym logowaniu do nowej bazy nie podaje się hasła do programu - będzie to można zrobić później). Naciśnij OK. Program założy nową bazę danych w serwerze i praca z aplikacją rozpocznie się od nowa na czystej bazie.

Powrót do listy pytań