Powrót do listy pytań

Jak dostosować własny wydruk do Mechanizmu Podzielonej Płatności (Split Payment)?

Zalecany sposób użycia wydruków z MPP to wykorzystanie dostępnych nowych wydruków (mają one dopisek 2020 w tytule), które są już gotowe na obsługę MPP - w razie potrzeby ten wydruk możesz dostosować, tak jak każdy inny. Jeśli jednak posiadasz własny, dostosowany już pod swoje potrzeby wydruk, który ma dużo skomplikowanych zmian, to możesz w nim także umieścić dodatkowe informacje przeznaczone dla płatności MPP. W tym celu możesz użyć zasadniczo kilka nowych pól, które są dostępne na liście pól wydruku. Są to:

pole [SplitPayment], typ logiczny - zawiera informację czy zaznaczono w fakturze opcję MPP
pole [RachunekNumerKonta], typ tekstowy - zawiera numer rachunku firmowego
pole [RachunekNumerKontaVAT], typ tekstowy - zawiera numer rachunku VAT
pole [StawkiFaktury].[SumaBruttoPLN], typ liczbowy - zawiera wartość brutto faktury w PLN
pole [StawkiFaktury].[SumaNettoPLN], typ liczbowy - zawiera wartość netto faktury w PLN
pole [StawkiFaktury].[SumaPodatekPLN], typ liczbowy - zawiera wartość VAT faktury w PLN

Wchodząc do edycji swojego szablonu wydruku, włącz na początek konwersję powiązań pól na wyrażenia - jest to prostszy i bardziej wygodny sposób na łączenie pól wydruku z danymi, który zawierają wszystkie nowe wydruki (jeśli twój wydruk jest stary, to trzeba go najpierw przełączyć w ten tryb, nie jest to związane z MPP lecz ogólne ze sposobem wiązania danych do wydruku). Kliknij w tym celu małą strzałeczkę w lewym górym rogu kartki (1) i wybierz opcję Convert to expressions (2).

ELISOFT Szablon wydruku

Następnie wykonaj zasadniczą zmianę w swoim wydruku - umieść w nim pole tekstowe i wpisz wymagane prawnie oznaczenie, czyli MECHANIZM PODZIELONEJ PŁATNOŚCI (3), sformatuj pole odpowiednio. Następnie otwórz z lewej strony zakładkę właściwości pola (4) i kliknij ikonę funkcji (5) i w polu Visible (Widoczność) wpisz [SplitPayment] (6). Spowoduje to że nowo dodana etykieta MECHANIZM PODZIELONEJ PŁATNOŚCI będzie widoczna na wydruku tylko wtedy jeśli w fakturze zaznaczono opcję MPP.

ELISOFT Wydruk mechanizm podzielonej płatności

Powrót do listy pytań