Darmowy program do wystawiania faktur - ELISOFT Faktury

Wystaw fakturę z Elisoft!

Prowadzisz działalność gospodarczą i szukasz prostego, darmowego programu do wystawiania faktur? Zachęcamy do skorzystania z bezpłatnej wersji programu ELISOFT Faktury 2022. Jest to łatwe w obsłudze i niezwykle intuicyjne narzędzie, skierowane przede wszystkim do właścicieli niewielkich firm. Dzięki temu programowi, można wystawić zarówno fakturę VAT jak i bez VAT. Możliwość wystawiania faktur bez VAT dotyczy firm, które są zwolnione z obowiązku rozliczania VAT.

Program ten jest znakomitym darmowym narzędziem, umożliwiającym tworzenie także innych dokumentów, takich jak zlecenia (bardzo pomocne dla wszelkich firm usługowych, warsztatów, serwisów itp), ewidencję zakupów, korekty zakupu i sprzedaży, dokumenty kasowe, czy powszechnie stosowane pliki JPK z kodamu GTU a także wymagane rejestry VAT. Jest również bardzo łatwo dostępny, gdyż wystarczy pobrać program i zainstalować na komputerze, po czym można swobodnie z niego korzystać.

Dzięki programowi można wygenerować różnorodne zestawienia analityczne, m.in.:

  • sprzedaż towarów ogólną za wybrany okres,
  • sprzedaż poszczególnym kontrahentom za wybrany okres,
  • zestawienia zysku ze sprzedaży na towarach, grupach towarów, kontrahentach,
  • sprzedaż poszczególnych towarów według ilości lub wartości,
  • dochody firmy ułożone latami lub miesiącami

Ważną i rzadko spotykaną gdzie indziej cechą programu jest możliwość całkowitego dostosowania wydruków faktur do własnych potrzeb - dosłownie każdy element wydruku można dowolnie i precyzyjnie dopasować pod swoje potrzeby za pomocą wbudowanego edytora szablonów wydruków!

Dużą zaletą aplikacji jest możliwa integracja z serwisem płatności internetowych tpay.com, dzięki czemu faktury wystawiane w programie mogą być opłacane przez klientów za pomocą serwisu TPAY.COM różnymi metodami natychmiastowych płatności internetowych (w tym BLIK-iem). Program posiada także integrację z bazami VAT, VIES i CEIDG oraz KAS, co pozwala na automatyczne kontrolowanie danych kontrahenta i jego statusu jako płatnika VAT, jak również kontrolowania numerów kont bankowych w KAS.

Aplikacja posiada także bardzo użyteczną funkcję drukowania kodów QR na fakturach do płatności smartfonami - pozwala to opłacić fakturę poprzez zeskanowanie kodu z faktury (brak pomyłek i uciążliwego przepisywania numerów kont).

Program współpracuje także z czytnikiem kodów kreskowych, który pozwala na rozwinięcie skrzydeł funkcjom magazynowym - sprzedaż, tworzenie i wyszukiwanie towarów jest tak proste i przyjemne jak zeskanowanie kodu czytnikiem.

Intuicyjne narzędzie do wystawiania faktur

Jeszcze do niedawna wystawiano faktury wyłącznie ręcznie. Rozwój technologii sprawił jednak, że dokument ten można wygenerować przy pomocy kilku kliknięć. Nie trzeba za każdym razem uzupełniać danych kontrahenta. Wystarczy jednokrotnie wprowadzić je do programu, dzięki czemu można tworzyć dokumenty w zaledwie kilkanaście sekund, a następnie je drukować lub wysyłać bezpośrednio z programu poprzez e-mail. Program ELISOFT Faktury 2022 znacząco wspiera również pracę księgowości w firmie, oferując różne eksporty danych do programów księgowych.

Wraz z rozwojem i spopularyzowaniem jednoosobowych działalności gospodarczych, wystawianie faktur stało się bardzo powszechne. Jednakże nie każdy początkujący przedsiębiorca potrzebuje mieć od razu wszystkie funkcje zaawansowanego programu do wystawiania faktur, zwłaszcza, że na początku biznesowej drogi, bardzo często wystarczy wygenerować jedynie kilka standardowych dokumentów miesięcznie. Z powodzeniem można zatem wykorzystać proste, intuicyjne i bezpłatne narzędzie, jakim jest program ELISOFT Faktury 2022 zachowując w perspektywie możliwość przejścia do wyższych bardziej zaawansowanych wersji, gdy firma się rozwinie.

Jak działa darmowy program do fakturowania?

Główną zaletą narzędzi cyfrowych, do których należy program ELISOFT Faktury 2022, jest to, że korzystanie z nich pozwala zaoszczędzić czas i zminimalizować możliwość pomyłek, a wydruki dokumentów mają odpowiednio profesjonalny wygląd. Dzięki zapisywaniu danych kontrahentów czy listy towarów lub usług w bazach danych, można wygodnie i bardzo szybko dodawać je do wystawianych faktur. Cenną funkcją jest również możliwość tworzenia nowych faktur na bazie gotowych już dokumentów.

Co jest szczególnie warte podkreślenia, bezpłatny program do faktur ELISOFT Faktury 2022, pozwala na generowanie aż kilkunastu faktur miesięcznie, co jest jednym z najwyższych wyników wśród tego typu darmowych narzędzi (inne rozwiązania pozwalają na jedynie kilka darmowych dokumentów). Rozpoczęcie pracy z programem jest bardzo proste. Na początku wystarczy wpisać swój NIP firmowy, a dane firmy zostaną pobrane z rejestru GUS (podobnie jak mogą być pobierane dane kontrahentów) i automatycznie uzupełnione. Po tym można już dodawać swoje pierwsze dokumenty.

Program ELISOFT Faktury 2022 jest również idealnym narzędziem dla osób, które nie chcą korzystać z typowych rozwiązań online i przechowywać dokumentów w chmurze, lecz mieć wszystkie dane pod kontrolą w pamięci swojego komputera. Istnieje jednak opcja zdalnej pracy z programem na kilku komputerach jednocześnie.

Dlaczego warto zdecydować się na darmowy program księgowy dla małych firm?

Nie da się ukryć, że ręczne wypisywanie faktur, czy to na gotowym wydruku, czy w tradycyjnym programie komputerowym, jest dosyć żmudne i może przyczyniać się do występowania błędów w dokumentach. Darmowy program do faktur to oszczędność czasu i dobra kontrola nad własną firmą. Korzystanie z technologicznych ułatwień, w tym szybkich i bezpłatnych programów do generowania faktur, jak ELISOFT Faktury 2022, z pewnością pomaga w lepszym zarządzaniu firmą oraz w optymalizacji pracy, zmniejszając do minimum liczbę papierowych dokumentów i umożliwiając szybki dostęp do danych - oferując przy tym przeszukiwanie, sortowanie, grupowanie i filtrowanie wszystkich dokumentów.

Nowoczesne narzędzia, przy pomocy których można wystawić dokument potwierdzający zakup lub sprzedaż, dbają o bezpieczeństwo i ochronę danych kontrahenta. Zabezpiecza je odpowiedni login i hasło, a do kluczowych danych dostęp ma wyłącznie administrator. Można również nadać uprawnienia do programu odpowiednim pracownikom lub innym upoważnionym osobom - służą do tego osobne konta i szczegółowo sprecyzowane zakresy uprawnień, do czego dana osoba ma mieć dostęp.

Pobierz darmowy program do faktur na Windows

Jeśli chciałbyś korzystać z darmowego programu do tworzenia faktur, serdecznie zapraszamy do zainstalowania programu ELISOFT Faktury 2022. Jest to narzędzie, dzięki któremu łatwo i intuicyjne wystawisz odpowiednie dokumenty swojemu kontrahentowi i z łatwością opanujesz dokumentację w swojej firmie. Program ten jest w pełni bezpłatny i można przy jego pomocy wystawić kilkanaście faktur miesięcznie. Poza tym program posiada bardzo dużo pożytecznych funkcji wspierających pracę i jest wygodny w użyciu. Z pewnością jest to świetne narzędzie dla małych i średnich firm, lub takich które rozpoczynają dopiero przygodę z biznesem.

Elisoft Faktury 2022 to świetne darmowe narzędzie do wystawiania faktur z VAT oraz bez VAT.

Porównanie wersji programów

Od czego zacząć pracę z programem

Wymagania systemowe

  • Procesor: min. Intel Core i3 2.0 GHz 8Gen, zalecany Intel Core i5 3.0 GHz 10Gen
  • Pamięć RAM: min. 4GB, zalecane 8GB, wymagane 1GB fizycznej pamięci dla serwera
  • Ekran: Full HD 1920x1080
  • System operacyjny: min. Windows 7, zalecany Windows 10
  • Dla konfiguracji z serwerem zdalnym: download/upload min. 50 MBit, zalecane 200 MBit

Galeria programu